Instagram je jedna z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších sociálních sítí na světě. Najdete tam spoustu profilů s různými tématy. To, co všichni na Instagramu milujeme, je jídlo. Dobré jídlo, které nejenom skvěle chutná, ale i vypadá. Instagramové účty o jídle jsou jedny z nejoblíbenějších profilů, které lidé sledují. Přispívají na ně foodblogeři, kuchaři nebo obyčejní lidé, kteří prostě jen rádi vaří. Jejich příspěvky se týkají receptů, zdravého i nezdravého jídla, pečení, vaření, nákupů potravin a podobně. Většina z nich se zabývá i něčím jiným, než je jenom jídlo, což je dělá ještě zajímavějšími. My vám teď představujeme nejlepší české instagramové účtů o jídle a věřte, že pokud je neznáte, určitě si je zamilujete. Pokaždé, když si prohlížím jejich fotky, se mi sbíhají sliny a začnu mít hlad. Což nevím, jestli je výhoda, každopádně přináší spoustu inspirace a nových nápadů.

Nejlepší české instagramové účtů o jídle

nejlepších českých instagramových účtů o jídle
Foto: cooking light

My Cooking Diary


Kačí je úspěšná foodblogerka (moje oblíbená, btw) a její instagram patří k nejsledovanějším. Je veselá, svá, vtipná a na nic si nehraje. Miluje jídlo a vaření – vaří originálně a barevně. Její účet si jistě zamilujete i vy. Věnuje se i cestování a přidává boží fotky, často se svým (teď už) manželem Adamem, jsou nerozlučná dvojka a výborně jim to ladí. Kačí nedávno vydala kuchařku, která také sklízí obrovský úspěch. Pokud ji ještě nesledujete, přicházíte o hodně! Hlavně o vtipná a upovídaná instastories 🙂

Příspěvek sdílený Kateřina Saint Germain (@mycookingdiary.cz),Cukrfree.cz


Tento účet vlastní a spravuje Janina Černá, která, jak už název napovídá, vaří bez cukru i se tak stravuje. Její fotky jsou profesionální a věřte mi, že už jen při pohledu na ty dokonalé fotky, se vám budou sbíhat sliny na pokrmy, které připravuje. Janina také peče a dezerty vypadají úchvatněji než většina sladkého s cukrem. Vydala stejnojmennou kuchařku.

¨

Příspěvek sdílený Janina Quit Sugar 🍋 (@cukrfree.cz),Smooth Cooking


Kačí je čerstvou maminkou, která miluje jídlo, kávu a objevování kaváren a restaurací. Je usměvavá a pozitivní, energii tak dokáže přenést i na vás. Fotky mají rodinnou a útulnou atmosféru. Přidává i spoustu vařících tipů a receptů. Doporučuji zkusit úžasný domácí chléb!

Přečtěte si také: Jak vydělávat na Instagramu. Tento pár si vydělává 200 000 Kč za jednu fotku.

Příspěvek sdílený Kačí 💙 Smooth & cooking (@smooth.cooking),Fit.recepty


Potřebujete inspiraci? Tak tu dostanete tady. Inspirují se zde tisíce lidí, diskutují a předávají rady. Účet sdílí recepty, převážně zdravé a pokud držíte dietu nebo se snažíte jíst zdravěji (třeba jako předsevzetí pro rok 2018), tento účet začněte sledovat a zkuste nějaký ten recept.

Příspěvek sdílený „FIT“ RECEPTY (@fit.recepty),

Kitchen and the city


Paní, mamka dvou holek a její instagram – jedním slovem fantazie. Fotky jsou stylové, profesionální, barevně vyladěné a co se týče světla naprosto vychytané. Ty makronky, co dělá, tak ty vypadají tak, že bych je ráda někdy ochutnala 🙂 A co vy?


Přečtěte si také: Jak vydělávat na Instagramu. Tento pár si vydělává 200 000 Kč za jednu fotku.

Cooking with Šůša


Nahlédněte do života této foodblogerky – fotky jídla, cestování, život – to je to, co fotí. Vaří zdravě, slané i sladké a opět je jedna z těch, které mají vlastní kuchařku. Pokrmy jsou pestré, barevné a oku lahodící. No nedali byste si?

Příspěvek sdílený Misha Šůša (@cookingwithsusa),Maškrtnica


Expertka na pečení – chleba, housek, sladkého… No umím si představit dát si takový chléb k snídani, teplý, čerstvě vyndaný z trouby. Je vidět, že ví, co dělá! Rozhodně se vyplatí sledovat a inspirovat.

Příspěvek sdílený Maškrtnica.cz (@maskrtnica),Cuketka


Foodbloger s originálním jménem a skvělými fotkami.

Taste of Prague


Co sami říkají o svých fotkách? Pokud jste hladoví, raději si je neprohlížejte. Hlad se totiž zvětší trojnásobně.

Příspěvek sdílený Taste of Prague Food Tours (@tasteofprague),

Kitchenette


Maminka tří dětí, která vaří a fotí jídla plná zeleniny a barevných přísad – radost pohledět.

Janaduff


Máte rádi děti a jídlo? Tak tuhle kombinaci tu rozhodně najdete.

Moje barevná kuchyně


Tak pod tímto jménem se skrývá mamka od holek z A cup of style. Usměvává a miluje barevné jídlo! Fotky jsou toho důkazem.

Přečtěte si také: Jak vydělávat na Instagramu. Tento pár si vydělává 200 000 Kč za jednu fotku.

Fit&Fabulous


Sledujte fotky nejen o jídle, také zde najdete fotky, které se týkají fitness, jógy nebo třeba kávy.

Miluji svůj život


Brňačka, maminka, milovnice jídla. To je kombinace, co? Sledujte pro šťastné fotky z jejího života a každodenní tipy a recepty.

Foodlover


Neznáte? Nesledujete? Velká chyba! Tak krásné fotky jídel jste neviděli, o to nejde přijít. Jídlo a fitness, jde to dohromady? Tahle slečna vám ukáže, že ano.

Příspěvek sdílený Foodlover ❤ (@simona_malkova),Zásadně zdravě


Kuchařka, cestovatelka, milovnice života – to o sobě říká. A my souhlasíme!

Pěkně vypečený blog


Tento blog vyhrál 1. místo Food blog 2015 a právem!

A co teda jíš


Je těžké přijít s něčím novým, když už všichni všechno vyzkoušeli. Tento účet to vzal trochu jinak a je to velmi originální a vtipný feed. Vyplatí se sledovat pro krásné fotky!

Jarmila sweet


Tentokrát něco veganského, barevného a retro. Tak s tímhle účtem nešlápnete vedle.

Na skok v kuchyni


Osobní život a nádherné fotky nejen jídla. To je Na skok v kuchyni. Pokochejte se taky. 🙂

 Tohle jsou nejlepší české instagramové účtů o jídle.

Máte tady svého favorita? Nebo vám naopak někdo chybí? Napište nám to do komentáře a možná je zařadíme do příštího článku.

Zjistěte, jak tento pár vydělává na instagramu – za jednu fotku dostávají 200 000 Kč.

Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.