Koukáte na sebe do zrcadla a říkáte, že jste nějaká/ý silná/ý v obličeji a chtěli byste v něm zhubnout? Naštěstí to nemusí hned znamenat že musíte zhubnout 30 kilo a bude to trvat několik let. Zároveň je třeba říct, že někdo v obličeji nezhubne ani kdyby těch 30 kilo opravdu zhubnul. Ukážeme vám, co se dá dělat a jak zhubnout v obličeji. Známe triky, u kterých budou změny viditelné po pár minutách.

Přečtěte si také: 30 účinných tipů jak zhubnout břicho ještě tento měsíc5 tipů jak zhubnout v obličeji

jak zhubnout v obličejiFoto: pixabay

Přečtěte si také: Jak zhubnout: 20 tipů na životosprávu, cvičení i recepty, které vám pomohou

1. Dodržujte pitný režim

Jste oteklí, a proto máte silný obličej? Jsou jednoduché rady, které vám pomohou. Možná pijete příliš slazených limonád, černého čaje a kávy a to je špatně. Vše se vám ukládá právě v obličeji. Je potřeba ne přestat pít, jak si mnozí myslí, ale naopak začít pít a to čistou vodu. To je pro kůži to nejlepší.

2. Zkuste salátovou okurku

Salátová okurka vám také pomůže s otokem. Ale není to tak, že ji budete jíst, ale budete si s ní přejíždět obličej. Ideálně ale zmrzlou okurkou. Večer tedy umístíte půlku okurky i se slupkou do mrazáku, ráno vytáhnete a aspoň 20 minut necháte působit na obličeji. Nejen, že je to velmi příjemná záležitost, tak vám to pomůže právě s otokem. Splasknete a obličej bude menší.3. Použijte konturovací metodu

Pokud potřebujete okamžitě zmenšit a zeštíhlit obličej, použijte make-up. Existují konturovací paletky, které obsahují hnědé a nude odstíny, které jsou tmavší než váš obličej. Je jedno, jestli je produkt práškový či krémový, jednoduše naneste na místa, kde se přirozeně vyskytuje stín a vystínujte. Obě tváře, na stranách čela, brady a ze stran nosu.

4. Dělejte si masáž obličeje

Skvěle fungují i dlouhodobé masáže obličeje. Můžete si je dělat sami nebo někoho poprosit. Nejen, že jsou příjemné, ale i opravdu fungují. Pamatujte si, že pohyby musí vždy vést ze spodu nahoru, nikdy si netahejte obličej dolů.5. Zhubněte

A tohle je poslední rada, která je asi všem jasná a taky je nejtěžší. Jakmile celkově zhubnete, automaticky zhubnete i obličej. Tohle je nejúčinnější způsob, který také nejdéle vydrží. Můžete to zkombinovat třeba s okurkou, masážemi a konturováním.

Pamatujte, že pokud máte silný obličej kvůli postavení kostí, nic s tím pravděpodobně neuděláte a musíte se s tím smířit.

Jak zhubnout v obličeji? Vyzkoušejte tyhle tipy.

Přečtěte si také: 6 tipů jak zhubnout zadek rychle a účinně