Instagram je jedna z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších sociálních sítí na světě. Najdete tam spoustu profilů s různými tématy. To, co všichni na Instagramu milujeme, je jídlo. Dobré jídlo, které nejenom skvěle chutná, ale i vypadá. Instagramové účty o jídle jsou jedny z nejoblíbenějších profilů, které lidé sledují. Je to takový food blog, kde si lidé přidávají fotografie svých jídel, recepty a inspirují tak někdy i tisíce lidé. Přispívají na ně foodblogeři, kuchaři nebo obyčejní lidé, kteří prostě jen rádi vaří. Jejich příspěvky se týkají receptů, zdravého i nezdravého jídla, pečení, vaření, nákupů potravin a podobně. Většina z nich se zabývá i něčím jiným, než je jenom jídlo, což je dělá ještě zajímavějšími. My vám teď představujeme nejlepší české instagramové účty o jídle tohoto roku (food blog) a věřte, že pokud je neznáte, určitě si je zamilujete. Pokaždé, když si prohlížím jejich fotky, se mi sbíhají sliny a začnu mít hlad. Což nevím, jestli je výhoda, každopádně přináší spoustu inspirace a nových nápadů. Můžete se tak naučit něco nového, inspirovat se a dokonce si takový svůj food blog i založit. 

Ukážeme vám nejlepší instagramy o jídle a zároveň i jejich webové stránky, protože většina z nich má i svůj food blog, případně e-shop.

Přečtěte si také: 9 skvělých míst, kam vzít kohokoliv na nejlepší jídlo v Praze

Food blog: které instagramové účty o jídle jsou ty nejlepší?

nejlepší instagramové účty o jídleFoto: pixabay

My Cooking Diary


Kačí je úspěšná foodblogerka (moje oblíbená, btw) a její instagram patří k nejsledovanějším. Je veselá, svá, vtipná a na nic si nehraje. Miluje jídlo a vaření – vaří originálně a barevně. Její účet si jistě zamilujete i vy. Věnuje se i cestování a přidává boží fotky, často se svým (teď už) manželem Adamem, jsou nerozlučná dvojka a výborně jim to ladí. Kačí nedávno vydala  2 díly kuchařky, které také sklízí obrovský úspěch. Sama podle nich vařím. Pokud ji ještě nesledujete, přicházíte o hodně! Hlavně o vtipná a upovídaná instastories 🙂 Teď má i úžasnou veselou dcerku, proto je radost je sledovat. 

Cukrfree.cz


Tento účet vlastní a spravuje Janina Černá, která, jak už název napovídá, vaří bez cukru i se tak stravuje. Její fotky jsou profesionální a věřte mi, že už jen při pohledu na ty dokonalé fotky, se vám budou sbíhat sliny na pokrmy, které připravuje. Janina také peče a dezerty vypadají úchvatněji než většina sladkého s cukrem. Vydala stejnojmenné kuchařky. Pokud se zajímáte o vaření bez cukru nebo to chcete vyzkoušet nebo se snad jen pokochat nádhernými fotkami a jejím krásným pejskem, doporučujeme sledovat. Navštivte také její web, kde najdete další recepty.

Food blog: které instagramové účty o jídle jsou ty nejlepší?

Smooth & Cooking


Kačí je maminkou dvou krásných chlapečků, která miluje jídlo, kávu a objevování kaváren a restaurací. Je usměvavá a pozitivní, energii tak dokáže přenést i na vás. Fotky mají rodinnou a útulnou atmosféru. Přidává i spoustu vařících tipů a receptů i pro děti. Doporučuji zkusit úžasný domácí chléb! Sledujte její instagram i food blog.

Přečtěte si také: Jak vydělávat na Instagramu. Tento pár si vydělává 200 000 Kč za jednu fotku.

Přečtěte si také: Zdravá večeře: 20 jednoduchých receptů na zdravá jídla

Fit.recepty


Potřebujete inspiraci, když zrovna chcete jíst zdravěji, chcete zhubnout do plavek nebo zkrátka potřebujete poradit více zdravějších a méně kalorických receptů? Nejlepší inspiraci a spoustu fit receptů na jednom místě dostanete tady. Inspirují se zde tisíce lidí, diskutují a předávají rady. Účet sdílí recepty, převážně zdravé a pokud držíte dietu nebo se snažíte jíst zdravěji (třeba jako předsevzetí pro letošní rok), tento účet začněte sledovat a zkuste nějaký ten recept. Zkuste jeden a zjistíte, že je to vážně skvělé místo plné receptů, které vás udrží ve formě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ FIT RECEPTY (@fit.recepty),

Kitchen and the city


Paní Petra, mamka dvou holek a její instagram – jedním slovem fantazie. Fotky jsou stylové, profesionální, barevně vyladěné a co se týče světla naprosto vychytané. Ty makronky, co dělá, tak ty vypadají tak, že bych je ráda někdy ochutnala 🙂 A co vy?

Vyzkoušejte její pověstné dezerty.


Přečtěte si také: Jak vydělávat na Instagramu. Tento pár si vydělává 200 000 Kč za jednu fotku.

Food blog: které instagramové účty o jídle jsou ty nejlepší?

Cooking with Šůša


Nahlédněte do života této foodblogerky, která o sobě říká, že je foodblogerka, cestovatelka a máma zároveň – fotky jídla, cestování, život – to je to, co fotí. Vaří zdravě, slané i sladké a opět je jedna z těch, které mají vlastní kuchařku. Pokrmy jsou pestré, barevné a oku lahodící. No nedali byste si? Za nás to vypadá parádně a hned z toho máme hlad. Nezapomeňte se mrknout na její blog pro další recepty.

Maškrtnica


Expertka na pečení – chleba, housek, sladkého… No umím si představit dát si takový chléb k snídani, teplý, čerstvě vyndaný z trouby. Je vidět, že ví, co dělá! Rozhodně se vyplatí sledovat a inspirovat. Jakmile uvidíte fotky jejího pečiva, tak nádherně nadýchané, dostanete okamžitě chuť jako já, no přesvědčete se sami!

Cuketka


Foodbloger s originálním jménem a skvělými fotkami. Mezi foodblogery nenajdeme zase tolik mužů, ale tady je výjimka a my všichni víme, že ženy jsou přebornice v pečení a vaření, ale když se do toho dá muž, je to sexy a chutná to tak nějak jinak. Jeho video recepty můžete najít i na Youtube, pěkně krok za krokem. Podívejte se také na jeho blog s recepty.

Food blog: které instagramové účty o jídle jsou ty nejlepší?

Taste of Prague


Co sami říkají o svých fotkách? Pokud jste hladoví, raději si je neprohlížejte. Hlad se totiž zvětší trojnásobně. Spojují dohromady úžasné jídlo, Prahu a cestování. Když nebudete vědět kam zajít, podívejte se sem a místo vyberte, nemůžete totiž šlápnout vedle. Tady by nic špatného nedoporučili.

Příspěvek sdílený Taste of Prague Food Tours (@tasteofprague),

Kitchenette Home


Maminka tří dětí, která vaří a fotí jídla plná zeleniny a barevných přísad – radost pohledět. Dozvíte se tam něco i o jejím životě, protože ten taky sdílí. Rozjela to ve velkém a má vlastní e-shop. Můžete si tam koupit nejrůznější doplňky do bytu, do domácnosti a samozřejmě i do kuchyně.

Made by Kristina


Mladá a neuvěřitelně šikovná vítězka Masterchefa z roku 2019, což je kuchařská soutěž amaterských kuchařů. Soutěž vyhrála v pouhých 17 letech a to už vám musí dojít, jak skvělá bude i v tomto mladém věku. Peče, vaří a všechno to krásně vypadá.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kristína Nemčková (@made_by_kristina),

Eva – Moje barevná kuchyně


Tak pod tímto jménem se skrývá mamka od holek z A cup of style. Usměvává a miluje barevné jídlo! Fotky jsou toho důkazem. Dává důraz na jednoduchost, protože v té je přece krása. Snaží se stravovat a tím pádem i vařit zdravě, třeba jen z pár surovin. A je vážně neuvěřitelně milá! Mrkněte na její food blog.

Přečtěte si také: Jak vydělávat na Instagramu. Tento pár si vydělává 200 000 Kč za jednu fotku.

Fit&Fabulous


Sledujte fotky nejen o jídle, také zde najdete fotky, které se týkají fitness, jógy nebo třeba kávy. Pokud milujete sport nebo si k němu chcete udělat cestu, vyplatí se sledovat!

Kateřina Jašková


Brňačka, maminka, milovnice jídla. To je kombinace, co? Sledujte pro šťastné fotky z jejího života a každodenní tipy a recepty. Několik receptů od ní jsem už vyzkoušela a bylo to naprosto luxusní. Koláře, chléb, rohlíky, mňam! A pokud byste chtěli vyfotit nějaké profi fotky, tak tím se také zabývá.

Přečtěte si také: 30 nejlepších kaváren v Praze, které stojí za návštěvu

Přemek Forejt


Přemka možná znáte jako jednoho ze třech porotců soutěže Masterchef. Má svoji restauraci a vaří neuvěřitelné dobroty. Vyplatí se ho sledovat, protože své recepty i s video postupem občas na svém instagramu ukazuje.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Premek Forejt (@premekforejt),

Zásadně zdravě


Kuchařka, cestovatelka, milovnice života – to o sobě říká. A my souhlasíme! Mrkněte se na její fotky a dostanete hlad a hlavně velkou chuť na všechno, co připravuje! A má i svoji vlastní kuchařku.

Food blog: které instagramové účty o jídle jsou ty nejlepší?

Karolina four


Sledujte Karolínu, opravdovou odbornici přes jídlo. Je to inženýrka chemie potravin a výživy a doopravdy se vyzná v kvalitě potravin. Ta jídla vypadají úžasně, dali byste si?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Karolína Four • nejezblbe (@karolinafour),

Lukáš Hejlík


Lukáše Hejlíka budete nejspíše znát jako herce, ale věděli jste, že se dost vyžívá v jídle? Mrkněte na jeho gastomapu, kterou sám vytvořil.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lukáš Hejlík (@lukashejlik),

Aktin recepty


Tentokrát něco pro fitness nadšence, kteří si stravu hlídají, využívají suplementy a slova jako protein nebo carnitin jim nejsou cizí. Najdete tam zdravé recepty s využitím jejich vlastních produktů, které si můžete zakoupit na aktin e-shopu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Aktin Recepty (@aktinrecepty),

Jmenuji se Péťa


Osobní život a nádherné fotky nejen jídla. To je Péťa. Pokochejte se taky. 🙂 Péťa hodně ráda cvičí a stravuje se zdravě. Vytvořila si kolem sebe komunitu lidí, která cvičí právě podle ní. Mrkněte se na její web.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený P É Ť A 🖤 (@jmenujisepeta),

Chef Kamu

Kamu vaří barevně, zdravě a zkouší nejrůznější kuchyně, které si jen dokážete představit. Zhubla spoustu kilo, ráda cvičí, cestuje a to všechno se svým přítelem a pejskem. Začněte sledovat její instagramový účet a mrkněte na e-shop, kde si můžete koupit její kuchařky!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený KAMU (@chefkamu),

Přečtěte si také: 21 tipů na rychlou večeři do 10 minut

Cat and Cook

Pečení, vaření a trocha osobního života – to všechno tam najdete. Můžete si zkusit něco uvařit podle jejích dvou kuchařek, které koupíte tady. Miluje kočky, to už ale asi poznáte z názvu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ivana Jindřichová (@catandcook.cz),

Marek Pavala

Další z mužských kuchařů. A to prostě chcete ochutnat, jen si ty fotky prohlédněte tady. Připravuje spíše slaná jídla, ale občas se tam najde i něco sladkého, třeba lívance, mňam.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FERAL CHEF (@marekpavala),

Terezka v kuchyni

Taky byste chtěli zhubnout pár kilo? Buďte jako Terka, která dokázala zhubnout 28 kilo a to bez zbytečných diet. Terka je důkazem, že to opravdu jde. Její jídla vypadají parádně.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Terezka v kuchyni – Food blog (@terezka_v_kuchyni),

Slepičárna

Heslo: domácí kuchyně, to je Slepičárna. Protože doma přece chutná nejlépe, tak si zkuste taky něco uvařit a uvidíte sami, že to za to stojí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Slepičárna Blog (@slepicarnablog),


Food blog: tyto instagramové účty a blogy o jídle jsou ty nejlepší. Zkuste si podle někoho z nich uvařit recept a třeba si je oblíbíte.

Máte tady svého favorita? Nebo vám naopak někdo chybí? Napište nám to do komentáře a možná je zařadíme do příštího článku.

Zjistěte, jak tento pár vydělává na instagramu – za jednu fotku dostávají 200 000 Kč.