Kokosový olej je v dnešní době velmi populární a mnoho lidí si jej oblíbilo. Na internetu kolovaly zprávy o účinnosti a zdravotních důsledcích kokosového oleje. Mnoho zpráv tvrdilo, že škodí zdraví a nic dobrého nám nepřináší. My ale kokosový olej používáme a nemůžeme si ho vynachválit. Věřím, že nejsme sami. Olej z kokosu je ten největší zázrak, který byste měli vyzkoušet. Můžete ho použít na spoustu věcí – na vlasy, pleť, dokonce zuby nebo na vaření. Stojí sice dost peněz, ale jeho koupí a používáním si zlepšíte životní styl a pokud máte problémy například se suchými vlasy nebo s pletí, kokosový olej vám jistě dokáže velmi pomoci. Navíc vám opravdu dlouho vydrží a je lepší než všelijaké drahé chemické produkty. Pojďme se podívat na konkrétní výhody oleje a jak ho používat.

Mějte krásný úsměv díky kokosovému oleji!Kokosový olej a jeho využití

kokosový olej
Foto: pixabayKokosový olej na vlasy

Máte problém se suchými a nepoddajnými vlasy? Tento zázračný olej vám zaručeně pomůže a vaše vlasy budou po použití jemné, lesklé a se zdravými konečky. Zkuste si na začátek vetřít malé množství kokosového oleje do konečků a jděte spát. Nechte působit olej přes noc. Ráno budou vlasy nádherně hydratované a budou vypadat zdravě. A nebojte se, nebudete mít mastné vlasy – olej se vsákne a vlásky si z něj vezmou všechny potřebné živiny a vitamíny. Podruhé již zkuste masku na celou délku vlasů od kořínků. Nechte působit alespoň dvě hodiny a poté umyjte vlasy minimálně třikrát – je to olej, tudíž vlasy musíte zbavovat oleje vícekrát, nestačí jedno umytí.

TIP! Pokud trpíte lupy, kokosový olej vám pomůže se jich zbavit, vmasírujte olej do pokožky hlavy a aplikujte pravidelně. Kůže bude hydratovaná a nebude vysušená.

kokosový olej
Foto: unsplash

Kokosový olej na pleť

Aknózní, problematická, normální, mastná i suchá pleť bude spokojená, pokud ji dopřejete masáž s kokosovým olejem. Jen pozor, kokosový olej umí vysušovat, proto olej kombinujte s hutným a výživným krémem.

Kokosový olej je vhodný na celé tělo a dokonce na holení. Opět pozor na vysušování – místa si namažte krémem.

Pokud vás zajímá víc, přečtěte si článek o tom, proč používat olej na pleť.Kokosový olej na zuby

Věděli jste, že se dá využít i v péči o zuby? Říká se tomu oil pulling a je to metoda bělení zubů a zároveň vyčistění ústní dutiny. Spočívá to v tom, že si do pusy vložíte lžičku kokosového oleje a převalujete v ústech po dobu 10 minut. Dojde k tomu, že kokosový olej na sebe naváže bakterie a ty dostanete ze svých úst. Poté si vyčistěte zuby tak, jak jste zvyklí. Pokud je vám olej nepříjemný, můžete si s ním pouze vyčistit zuby.

kokosový olej
Foto: pexelsKokosový olej na vaření

Je skvělý na vaření a hlavně pečení. Už jste měli lívance na kokosovém oleji? To je lahůdka a navíc jsou zdravější než na klasickém oleji nebo na másle. Zkuste olej přidat do pečených i nepečených dezertů nebo při pečení granoly. Mňam!

Ať  kokosový olej používáte nebo ne, napište nám do komentářů váš názor na něj.

Přečtěte si 3 výhody (ne)používání kokosového oleje na vlasy.Kačka

Kačka

happy bloger a věčný optimista

Ahoj! Jmenuji se Kačka. Jsem kreativní a velmi cílevědomý člověk, věčný optimista a snílek. Snažím se pomalu si plnit sny a stále se v něčem zlepšovat. Baví mě tvořit, hrát si s texty a upravovat je. Ráda vařím i peču, miluji zdravé jídlo, ale i nezdravé (hlavně sladké, hihi). Zajímám se o typicky holčičí záležitosti – kosmetika, móda, vaření, ale i cestování. Právě proto mám v Happymagu na starosti rubriky zdraví, kreativita, lepší život a právě i cestování.