Už vás nebaví nosit jen rozpuštěné vlasy nebo nudný culík? Máte vlasy ani ne moc dlouhé, ani moc krátké? Tento článek je pro vás! Ukážeme vám jednoduché, rychlé a krásné účesy pro polodlouhé vlasy, se kterými zazáříte! Využijte je do práce, do školy nebo třeba na ples nebo nějakou speciální akci. Stačí do vlasů přidat kytičku nebo čelenku. Možná některé vypadají složitě, ale nejsou! Zvládnete je sami, tak to zkuste a pak nám pošlete fotku, jak se vám to povedlo. Případně pokud znáte další skvělé účesy pro polodlouhé vlasy, které vypadají vážně skvěle, neváhejte se s nimi pochlubit.

Přečtěte si také: 15 skvělých jednoduchých účesů, které si zvládnete udělat do 3 minut.

Účesy pro polodlouhé vlasy

účesyFoto: pixabay

1. Drdol

Jednoduchý, rychlý, ale velmi dobře vypadající účes! Rozdělte vlasy na dvě poloviny, udělejte z nich uzel a poté zatočte tak, jak vidíte na obrázku. Připněte pinetkami a máte hotovo. Pro více „messy“ look vytahejte pár pramínků vlasů po stranách obličeje.

účesů pro polodlouhé vlasyFoto: pinmakeup

Podívejte se také na: 15 skvělých a jednoduchých účesů pro dlouhé vlasy, které zvládne každý2. Pompadour

Business účes, který vypadá složitě, ale není! Hodí se do práce, na schůzku či do školy.

účesů pro polodlouhé vlasyFoto: Kathleen Kamphausen  

3. Francouzský copánek na straně

Vytvořte si na straně copánek a a na druhé straně vezměte pouze pramínek vlasů. Připněte společně vzadu, můžete použít nějakou ozdobu.

účesů pro polodlouhé vlasyFoto: manouvellemode  Přečtěte si také: 9 užitečných tipů pro letní péči o vlasy.

4. Vlny pomocí žehličky

Věděly jste, že žehličkou si můžete vytvořit skvělé plážové vlny? Stačí pramínek vlasů obtočit kolem žehličky, koukněte se, co vznikne. Nezapomeňte poté vlasy přelakovat, aby účes pěkně držel. Nejlepší bude, když vždy pramínek nejprve vyžehlíte a poté navlníte, vlna bude vypadat mnohem lépe. Vlnu držte v jejím tvaru, dokud vlasy nevystydnou, vydrží pak déle.účesů pro polodlouhé vlasyFoto: gurl  Vyzkoušejte také: 15 skvělých jednoduchých účesů, které si zvládnete udělat do 3 minut

5. Elegantní culík

Tento účes je velmi efektivní a přitom tak jednoduchý! Udělejte si vysoký culík a pořádně ho utáhněte. Poté z culíku vytáhněte tenký pramen a omotejte ho kolem gumičky. Můžete ještě přidat nějakou hezkou sponku nebo gumičku.

účesů pro polodlouhé vlasyFoto: artistasdelared  

Účesy pro polodlouhé vlasy

6. Rychlý drdol

Vlasy natupírujeme, poté vytvoříme culík a protáhneme ho tak, jak vidíte na obrázku. Poté připevníme pinetkami a hodně zalakujeme, aby účes držel celý den (i noc :).


účesů pro polodlouhé vlasyFoto: beautynstyle  7. Dvojitý culík

Vytvořte si opravdu bohatý a krásný culík podle návodu na obrázku. Tento účes ocení dívky, kterým příroda nenadělila příliš mnoho vlasů. Najedno bude váš culík bohatý a objemný. Rozlučte se se zplihlými vlasy!

účesů pro polodlouhé vlasyFoto: quimoda  

8. Trojitý culík

Udělejte si tři malé culíčky nad sebou a každý zatočte. Jak jednoduché 🙂 Účes vypadá složitě, ale veřte mi, že to zvládne každý.

účesů pro polodlouhé vlasyFoto: Kathleen Kamphausen  9. Něco pro krátkovlásky

Aplikujte ochranný sprej proti teplu a vysušte vlasy do hladka. Vetřete stylingový krém.

účesů pro polodlouhé vlasyFoto: thebeautydepartment  

Účesy pro polodlouhé vlasy

10. Cop na straně

Toto je účes, který je často opomíjený a přitom tak stylový. Vytvořte copánek a povolte pán pramínků. Můžete tento účes obzvláštnit zajímavou gumičkou.


účesů pro polodlouhé vlasyFoto: Photo by Tiffany Hagler-Geard  

11. Rybí cop

Rybí cop vypadá krásně, i když složitě, ale není to vůbec těžký účes. Udělejte si nízký culík a vlasy rozdělte na dvě poloviny. Vždy zezadu vezměte jeden pramínek a přendejte ho z jedné poloviny ke druhé, to samé udělejte i na druhé straně a takto až do konce. Na konci zadělejte gumičkou a cop trochu povolte, bude vypadat romanticky a ne tak uhlazeně.

rybí copFoto: pixabay

12. Svatební účes

Tenhle účes nevypadá ani trochu jednoduše, co říkáte? Ale opak je pravdou. Tajemství je v tom, že si musíte nejdříve vytvořit vlny nebo lokny. Poté si uděláte vysoký culík a vždy vezmete jednu vlnu, tu nalakujete a připevníte k hlavě tak, aby postupně vznikal bohatý drdol. Celé zalakujte a doplňte ozdoby, třeba kytky, můžete použít i živé nebo třeba perly. Obecně platí, že čím delší vlasy, tím bohatší drdol.

účesy pro polodlouhé vlasyFoto: pexels

13. Messy drdol

Úplně jednoduchý, přirozený účes, který se hodí k rozevlátým šatům, ale i do práce nebo běhání po městech nebo na nákupy. Vypadá neupraveně, ale právě v tom je to tajemství. Až ráno vstanete, vlasy si moc nečešte a nechte je tak, jak jste vstaly. Maximálně je můžete trochu pročísnout rukama spolu s trochou laku na vlasy. Vezměte gumičku, vlasy vyčeště nahoru, jen je dvakrát nebo jednou obtočte a zagumičkujte. Okolní vlasy neschovávejte, naopak je nechte podél hlavy.

účesy pro polodlouhé vlasyFoto: pexels.com

Účesy pro polodlouhé vlasy

14. Panenkovský drol

Vždycky jste si přála mít obrovský drdol, skoro větší než vaše hlava, ale říkáte si, že nemáte tolik vlasů a tak to nikdy mít nebudete? Omyl, to není o množství vlasů ani o objemu. Je to o pomůcce, kterou k vytvoření účesu potřebujete. Je to taková měkká výplň, kterou dáte na culík a vlasy rovnoměrně po výplni rozprostřete. Zalakujete, uhladíte, připevníte pinetkami a je to! Můžete přidat nějakou hezkou ozdobu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Veronika.K-Hair stylist 💇 (@veronika.k_hairstylist),

15. Povolené francouzské copy

Umíte francouzské copy? Pokud ano, udělejte je na obou stranách hlavy. Pokud ne, podívejte se na video níže. Oba copy hodně povolte a na každé straně trochu povytahujte vlasy. Vypadá to opravdu neobvykle, co říkáte? Tento účes patří mezi hodně oblíbené účesy pro polodlouhé vlasy i pro dlouhé vlasy. Čím více copy povolíte, tím více neležérní budou. Pohrajte si s tím a uvidíte, v čem se budete cítit nejlépe.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený K A T E Ř I N A .K. (@keksicekk)


16. Romantický účes

Teď tu máme něco hodně romantického, roztomilého a opět dost jednoduchého. Vlasy jemně navlňte a pročešte prsty, hlavně nepoužívejte hřeben, jinak budete mít hřívu jako ovečka. Vezměte jednu část vlasů, které máte u čela a zagumičkujte je nahoře. Potom gumičku ještě obtočte nějakou opravdu velkou a výraznou gumičkou. Někomu se tento účes nelíbí, protože vypadá jako pro psa, ale nám se hodně líbí. Co říkáte?

3 důvody, proč (ne)používat kokosový olej na vlasy.

17. Sepnuté vlasy

Jednoduchý romantický účes, který vyniká hlavně květovanou ozdobou. Večer před spaním si umyjte vlasy a ještě mokré je zapleťte do copánku, s kterým jděte spát. Až ráno vlasy rozpletete, budete mít přirozené hezké vlny. Trochu vlasy přestříkejte lakem na vlasy a jednoduše je vzadu sepněte hezkou ozdobou. Květinou, velkou mašlí nebo třeba sponou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Utah Hair & Makeup (@lauralovesshair),

18. Uhlazený drdol

Vlasy vyžehlete, rozčešte hřebenem s úzkými štětinami a vytvořte hladký culík, který dole u hlavy zagumičkujte. Vlasy lehce natupírujte, zalakujte a obtočte kolem gumičky. K upevnění použijte několik pinetek. Opět můžete doplnit ozdobou, třeba barevnou kytičkou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Shaki Zee (@shakizee),

19. Ohon s vlnami

Vytvořte si hladký nízký culík a gumičku obtočte pramínkem vlasů. Přidělejte pinetkou a celý culík navlňte, udělejte lokny. Lokny učešte hřebenem a upravte tak, aby vznikla z celého culíku pouze jedna lokna. Pořádně zafixujte.
Přečtěte si také: 7 jídel, díky kterým budete mít krásně dlouhé vlasy.

20. Culík na straně s copem

Nejdříve začněte tím, že si oddělíte v horní části hlavy pramínek a začnete směrem k uchu plést francouzský cop, čímž vytvoříte vlasovou čelenku. Na straně všechny vlasy vezměte a zagumičkujte. Poté celý culík navlňte. Gumičku ještě obtočte pramínkem vlasů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hair Styles for Girls (@simplehairstyles.forgirls),

Líbí se vám tyto opravdu jednoduché účesy pro polodlouhé vlasy?

Dejte nám vědět do komentářů a my připravíme další článek s účesy pro polodlouhé vlasy, dlouhé vlasy nebo třeba krátké 🙂

Podívejte se také na: 10 skvělých a jednoduchých účesů pro dlouhé vlasy, které zvládne každý.