Znáte ten pocit, kdy se vzbudíte, ráno se koukáte do zrcadla a přemýšlíte, co si dnes na té hlavě vykouzlíte? Pokaždé to ale skončí tak, že si dáte vlasy do culíku nebo klasického messy drdolu a jdete, protože se vám nechce vymýšlet nic nového a nemáte ani inspiraci? My vám přinášíme 15 nádherných účesů pro dlouhé vlasy, které zvládnete a budete s nimi rozhodně středem pozornosti, jelikož jsou nepřehlédnutelné a extrémně slušivé. Proto si připravte své vlásky, účesy pro dlouhé  vlasy – jdeme na to! 

Přečtěte si také: 7 tipů na zdravé a krásné vlasyÚčesy pro dlouhé vlasy, které jsou originální a neokoukané

účesy pro dlouhé vlasyFoto: pixabay

Elegantní polocop

Tento účes si můžete vzít jak k elegantním šatům, tak ke kraťasům a topu se spadlými rameny. kouzlo spočívá v tom, že si vlasy nejdříve navlníte pomocí kulmy nebo pokud si nechcete ničit vlasy, můžete si uplést copánky a spát v nich. Vlny ale nebudou tak pravidelné a účes uhlazený a elegantní, jako s kulmou. Oddělte si horní část vlasů a zagumičkujte na temeni hlavy. Pozor, culík musí obsahovat hodně vlasů, abychom dosáhli dostatečného objemu. Poté si horní culíček natupírujte a dostatečně zlakujte. Poté už jen zezhora uhladíme a celý účes zpevníme lakem.

Podívejte se také na: 7 jídel, díky kterým budete mít krásně dlouhé vlasy

Drdůlek s copánky

Účes pro všechny, kteří mají přirozeně vlnité vlasy, samozřejmě jde i s těmi rovnými. Budeme pracovat pouze s vlasy nahoře hlavy. Vlasy rozdělíme uprostřed na dvě části. Upleteme dva malé francouzské copánky. Vůbec nevadí, když nebudou dokonalé, naopak, bude vypadat skvěle, pokud bude účes působit trochu neupraveně, jako kdybyste šla na pláži a foukal vám do vlasů mořský vánek. Copánky pleteme jen kousek, poté oba prameny spojíme a vytvoříme opět ledabylý drdůlek který zagumičkujeme. Zafixujeme lakem a zbylé vlasy NEČEŠEME, pouze promáčkáme v dlaních s trochou laku na vlasy.Přečtěte si také: 10 chyb, kterým se vyvarovat, když chcete mít krásné vlasy

Účesy pro dlouhé vlasy, které jsou originální a neokoukané

Rybí cop

Základ tohoto účesu jsou vlasy plné objemu. Proto doporučuji použít tužidlo a vlasy vyfénovat. Bude se vám potom lépe pracovat. Vlasy buď narovnáme fénem nebo žehličkou na vlasy. Poté vlasy sepneme na straně a upleteme rybí cop, pokud ho neumíte, na youtube je spoustu podrobných návodů. Na konci cop zagumičkujeme a hodně cop povolíme, můžeme vytahat i pár pramínků. Pokud máte ofinu, můžete si navlnit a doplnit tak cop.

Podívejte se také na: 10 jednoduchých účesů pro polodlouhé vlasy do 5 minut

Účesy pro dlouhé vlasy

Povolený drdol

https://www.pinterest.com/pin/829506825087443545/

Tohohle účesu dosáhneme, pokud vlasy stáhneme na temeni hlavy do velmi volného culíku. Nejdříve culík hodně uvolníme a zafixujeme. Poté culík kolem gumičky obmotáme a upevníme pinetkami. Povytáhneme také pramínky podél hlavy. Zafixujeme lakem a nahodíme roztrhané kraťasy s converskami. Můžeme vyrazit!

Přečtěte si také: Podívejte se také na 30 návodů na nejkrásnější účesy, které zvládne každáPřečtěte si také: 7 jídel, díky kterým budete mít krásně dlouhé vlasy

Volný drdol

Pohodlný účes, který se hodí snad ke všemu. Rovné, vlnité, kudrnaté vlasy – tento účes se hodí pro všechny typy vlasů. Oddělíme vrchní část vlasů a stočíme je do drdolu a zagumičkujeme. Jak jednoduché, že? A tak efektní!Přečtěte si také: 20 jednoduchých účesů pro polodlouhé vlasy do 5 minut

Účesy pro dlouhé vlasy, které jsou originální a neokoukané

Ozdobný copánek

Nádherný účes pro všechny víly. Vezmeme dva pramínky po stranách a zakroutíme je směrem dozadu. Zagumičkujeme a z pramenu, který nám vznikl vytvoříme rybí cop. Pozor, doděláme ho až do konce a nepoužijeme gumičku, ale konec natupírujeme. Doplníme ozdobami, například kytičkami 🙂

Vyzkoušejte také: 14 skvělých jednoduchých účesů, které si zvládnete udělat do 3 minut

Cop na straně

Vypadá to složitě, ale věřte, že opravdu není. Připravíme si dostatečně dlouhý pramen vlasů, ze kterého uděláme klasický copánek, který povedeme směrem dozadu. Vytaháme pramínky a cop hodně povolíme. Připevníme pinetkami a máme hotovo. Hezké, že?Culík na temeni hlavy

Asi nejjednodušší účes, který představujeme. Velmi rychlý a zároveň pohodlný. Máte rozpuštěné vlasy a přitom vám nelítají do obličeje. Postup snad nemusím ani popisovat 🙂 Tenhle účes patří k těm, které jsou sexy a ženské. Můžete si z culíku vzít tenký pramínek a obmotat s ním gumičku. Stačí jen přidat pinetku a je to. Vypadá to krásně, je to praktické a tento účes se dá obměňovat pomocí různých ozdob.

Účesy pro dlouhé vlasy, které jsou originální a neokoukané

Copánek s culíkem

 

Je fajn mít dlouhé vlasy a nosit je rozpuštěné, ale ruku na srdce, pokud je velmi horký slunečný den, není to zrovna příjemné. Udělejte si vysoký culík a nechte si stranou vlasy na cop, který upleteme na straně a přidáme do culíku, toť vše, jednoduché, krásné!Přečtěte si také: 3 důvody, proč (ne)používat kokosový olej na vlasy

 

Účes s šátkem

Nevíte, co udělat s vlasy, chcete je mít rozpuštěné, ale zároveň nechcete, aby vám lítaly do obličeje? Tak to je ideální tento účes. Vlásky umyjte, použijte masku, aby se leskly a vysušte do rovna, nakonec vyžehlete. Z obou stran obličeje vezměte dva středně tlusté pramínky a vzadu je zagumičkujte. Poté vezměte šátek, který se vám barvou hodí k outfitu a obmotejte ho kolem culíku. Zalakujte, uhlaďte a hotovo. Jak jednoduché a krásné!

Drdůlky s copánky

Tento účes možná vypadá složitě, ale zas tak těžký není, chce to jen trénink. Předkloňte se a rozdělte si vlasy přesně v půlce na dvě poloviny. Na obou stranách upleťte zespoda dva francouzské copánky, které dopleťte až nahoru a zagumičkujte, vzniknou vám takové dva culíky. Ty trochu natupírujte, zamotejte a připevněte pinetkami. Je to roztomilý účes, který po pár zkouškách zvládnete úplně sami, chce to jen trpělivost.

Přečtěte si také: 9 užitečných tipů pro letní péči o vlasy

Hladký drdol

Tento účes můžete využít do práce, na schůzku, na zkoušku do školu, ale i na ples k šatům nebo na rande. Je takový elegantní a je super, když nemáte zrovna čas si umýt vlasy, protože s mastnými se vám bude i lépe pracovat. Vlasy učešte a vetřete do nich trochu gelu nebo vosku, ale ne moc. Uhlaďte a vlasy svažte do nízkého culíku. Můžete udělat pěšinku na straně nebo uprostřed. Postupujte podle obrázku níže a vlasy zauzlujte přesně podle návodu. Nezapomeňte použít gumičku v barvě vašich vlasů a zapinetkovat. Můžete přidat třeba květinu do vlasů.

Volný spodní culík

Jednoduché, elegantní a rychlé – to jsou hesla tohoto účesu. Vlásky si umyjte, nechte trochu usušit a svažte do hodně volné copánku, který vytvoří jemné vlnky. Copánek mějte alespoň 4 hodiny, poté rozpusťte a prohrábněte prsty. Vlasy jen sepněte, nic nečešte ani neutahujte. Vezměte stužku a udělejte mašličku. Vypadá to krásně a roztomile!

Copánky s culíkama

Tenhle účes je spíše pro mladší generace. Umíte francouzské copy? Tak to máte vyhráno! Upleťte dva na obou stranách hlavy a na konci hlavy zagumičkujte a už nepleťte dál. Použijte nějaké hezké ozdobné gumičky. Zalakujte a je to. Ne každému culíky sluší, tak to nejdříve vyzkoušejte, abyste se přesvědčili, že je to pro vás to pravé.

Dlouhé vlasy jsou výhodné, protože se o ně nemusíte příliš starat a lze z nich vytvořit spoustu krásných účesů.

Podívejte se, jak si správně mýt vlasy:

Znáte další účesy pro dlouhé vlasy? Dejte nám vědět do komentářů a my pro vás dáme dohromady další článek, kde budou účesy pro inspiraci 🙂 Ozvěte se nám, pokud byste chtěli další.

Vyzkoušejte také: 15 skvělých jednoduchých účesů, které si zvládnete udělat do 3 minut