Jsou dvě skupiny lidí, na které se dělí ti, kteří pijí alkohol. Jednou skupinou jsou pivaři a tou druhou vinaři (to jste určitě vy, proto jste rozklikli tenhle článek). Víno je velmi chutné a zdravé, pokud ho pijete s mírou. Druhů vín samozřejmě existuje nepřeberné množství, každému chutná něco jiného, ale většina lidí dává přednost opravdové kvalitě například před kvantitou a rádi si i připlatí. Pokud byste rádi ochutnali vážně dobré víno, které je zároveň kvalitní, musíte si najít také dobré vinařství a to vůbec není jednoduchá věc. My vám to ulehčíme, protože jsme je vyzkoušeli za vás a máme pro vás dnes 5 tipů na místa, u kterých nešlápnete vedle a najdete tam pouze to nejlepší víno. Stačí si vybrat a ochutnat. Víte, že někde najdete i víno nealkoholické? Třeba pro těhotné ženy.

Přečtěte si také: 10 nápadů na letní drinky, které vás osvěží5 tipů na vinařství, kde seženete to nejlepší víno

vinařstvíFoto: pixabay

Přečtěte si také: Mojito 5x jinak: namíchejte si drink podle vlastní chuti

1. Popela Perná

Jižní Morava je taková vinařská lokalita, proto většinu dobrých vinařství najdete tady. Výjimkou není ani víno z Perné, které nabízí nejrůznější vína a pro ty, kteří alkohol nepijí, nechutná jim nebo ho nemohou, je tu jejich mošt, který taky zachutná dětem.

2. Volařík

Tohle je velice známé vinařství, u kterého bychom se divili, pokud byste o něm nikdy neslyšeli. Jestli je tu ale někdo, kdo jejich víno ještě nikdy neochutnal, máte ideální příležitost a rozhodně doporučujeme vyzkoušet. Mají e-shop, na kterém dokonce můžete i koupit voucher a někomu ho věnovat.

3. Kubík

Pokud byste chtěli ochutnat víno z vinařství Kubík, musíte si zajet do Velkých Bílovic na Moravě. Jejich vína mají nesčetná ocenění a to je důvod, proč byste je měli opravdu zkusit.

Přečtěte si také: Domácí svařené víno krok za krokem: jednoduchý recept4. Lahofer

Nejlepší vína a titul nejlepší vinařství roku 2020 i 2021, to je Lahofer. Víno z Dobšic se prodává po celé republice, takže nemusíte jezdit až tam. I když výlet by to byl super a s parádním cílem.5. U Kapličky

Nejen víno, ale i ubytování, akce a další aktivity. Vše najdete na jejich webových stránkách.

Přečtěte si také: Kde koupit svatomartinské víno? 5 chytrých tipů

Máte rádi víno? Pokud ano a máte své oblíbené vinařství, neváhejte nám dát vědět, abychom se o nich také dozvěděli my ostatní. Až tipů nasbíráme víc, můžeme udělat další článek s tipy na další skvělá vinařství, kde najdete to nejlepší víno.

Přečtěte si také: Nejlepší koktejly: 15 míchaných drinků, které zvládnete sami doma

Přečtěte si také: Gin tonic 5x jinak: připravte si úžasný osvěžující drink

Přečtěte si také: 6 osvěžujících drinků, které v létě potřebujete ochutnat